O měSebastián Wortys, spisovatel filosof umělecJsem snílek narozený po Sametové revoluci dvěma svobodomyslným rodičům. Za první hračky jsem si zvolil elektrosoučástky, poněvadž mě esteticky fascinovaly víc než ty klasické a tím se začal vyvíjet můj brzký zájem o vědu a sci-fi.
 
Kreslit jsem začal cca od 3 let, načež jsem denně pomaloval několik papírů (brzo to bylo několik krabic a kvalita od 1.ch čmáranic pomalu rostla), zprvu hlavně výjevama z mého vnitřního světa, jehož jádrem později byla fiktivní planeta Ufonka (bokem spojená modrá a zelená planeta), na které jsem chtěl žít a sám jsem si připadal jako mimozemšťan.

Ve školce jsem dostal můj 1. mikroskop, začaly mě fascinovat mikroorganismy a hmyz.

Ve škole jsem se stal nejmladším členem místního vědeckého kroužku + mě začal fascinovat internet a humorné sci-fi.

Na druhém stupni ZŠ jsem začal tvořit filmy (zprvu úsměvné kvality, nejdřív animované, pak i hrané) a počítačové hry, jejichž smyslem bylo oživit mé představy a často v nich neexistovalo něco jako výhra.

Koncem ZŠ jsem dospěl k názoru, že evoluce povede ke spojení lidstva v jediný organismus, čímž jsem začal pořádněji filo-z/s-ofovat a psaním deníku zdokonalovat můj literární styl/ obecněji mou osobnost.

Touha poznat fungování a smysl veškerého života mě dostala na příslušnou střední školu, začal jsem se zajímat o konspirační teorie (tím víc o aktuální světové dění) a dál jsem zkvalitňoval mou filo-s/z-ofii. Hledáním životní lásky jsem začal cestovat sám po ČR. A koncem SŠ jsem na vlastní náklady vydal mou první knihu Wesmírný omyl (zkráceně „Wo“ či „Womyl“).
 
Na vysoké škole mě omrzela zkostnatělost akademického prostředí, tak jsem si řekl, že „nejvyšší titul je být uznávaný i bez titulu“ (s tím, že dosud nejsem moc známý a chci se zlepšovat) a vydal jsem se svou cestou. Současně mě omrzelo být závislý na Systému, který parazituje na přírodě vč. (hl. materiálně chudších) lidí, takže jsem se rozhodl žít soběstačnějším ekofarmařením ve východních Čechách spolu s mou životní láskou

Roku 2014 jsem vytvořil časosběrnou uměleckou animaci Vtiposcifný smysl evoluce.

Roku 2015 jsem s pomocí čtenářů přes crowdfunding vydal knihu Vtiposcifilo-z/s-ofie.
 
V současnosti jsem multi-sub-kulturní relativně nezávislý (vše různou měrou souvisí se vším) spisovatel, (audio)vizuální umělec, celostní filo-z/s-of, ekofarmář, anarchistický zenbuddhista, komplementarista, panteistický evolucionista, epistemologický anarchista… (Netvrdím, že v tom všem jsem přeborník, ale že se tomu věnuji (a hledám lidi podobných zájmů).)

Žádné komentáře:

Okomentovat